Bugüne dikkat: 29 kente ‘sarı’ alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamaya nazaran, bugün Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale etraflarında beklenen gök gürültülü sağanağın öğlen saatlerinden sonra kuvvetli olacağı kestirim ediliyor.

MARMARA İÇİN ŞİDDETLİ SAĞANAK UYARISI

Marmara Bölgesi’nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın ise Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli etrafları ile İstanbul’un Anadolu yakasında ve boğaz etrafında tesirli olacağı öngörülüyor.

ÖĞLEDEN SONRA TESİRİ AZALACAK

Kuvvetli yağışların cumartesi öğlen saatlerinden itibaren tesirini kaybetmesi beklenirken, sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa müddetli fırtına ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi.

İÇ EGE VE GÖLLER YÖRESİNDE SAĞANAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, yarın Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur ve Manisa etrafları ile Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir’in iç kısımlarında gök gürültülü sağanaklar öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olacak.

“SARI” ALARM VERİLEN 29 KENT

Meteoroloji tarafından “sarı” alarm verilen 29 kentimiz ise şöyle: “Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Eskişehir, Isparta, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Sakarya, Sinop, Uşak, Zonguldak, Kırıkkale, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir