FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’a eski mahkumdan altın tavsiyeler

FTX kripto borsasının çökmesiyle ilgili dolandırıcılık cürmünden yargılanan FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’a (30) eski mahkum Martin Shkreli çeşitli ipuçları verdi.

Kripto muhabiri Laura Shin’in podcast’inde konuşan “Pharma Boy” lakaplı Shkreli, Bankman-Fried’i “kadınsı” olarak tanımladı ve teşebbüsçü için endişelendiğini belirtti.

2017 yılında menkul değer dolandırıcılığından karar giyen ve yedi yıl mahpus cezasına çarptırılan Shkreli (39), bu yılın mayıs ayında hür bırakıldı.

“KADINSI BİR ADAM…”

Shkreli, “Sam tam olarak hapishaneye uyacak biri olmayacak, ona tavsiyem başını tıraş etmesi ve sesini kalınlaştırması.”

“Sam’in pek çok sorunu olacak zira o biraz kadınsı bir adam ve halleri hapishanede pek güzel karşılanmayan bir şey olduğunu söylüyor.”

Martin Shkreli…

“ZENGİN BEYAZ ÇOCUK KISSASINI BIRAKMALI”

“Mümkün olduğunca çok rap müzik dinlemeli, her kentin kuvvetli mahalleleri ve çeteleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmeye çalışmalı.”

“Geçmişini tekrar icat etmeye başlamalı zira uygun bir mahalleden gelen varlıklı beyaz çocuk kıssası kulağa pek güzel gelmiyor. Kulağa komik geliyor ancak bunlar hayatınızı kurtarabilir.” dedi.

30 YAŞINDA MİLYARDER

Çökmüş kripto şirketi FTX’in 30 yaşındaki eski milyarder kurucusu Bankman-Fried, bu ayın başlarında Bahamalar’da tutuklandı ve ABD’ye iade edildi.

FTX, tekrar Alameda Research isimli bir kripto para ünitesi firması Bankman-Fried’e aktarıldığı argüman edilen milyarlarca dolarlık müşteri fonunu kaybettikten sonra iflas davası açtı.

Bankman-Fried aleyhindeki sekiz suçlama ortasında elektronik dolandırıcılık, elektronik dolandırıcılık komplosu, menkul değerler dolandırıcılığı, menkul değerler dolandırıcılığı komplosu ve kara para aklama yer alıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir