İlke’nin ölümündeki acı ayrıntı: Bugün doğum günüydü

Deprem felaketinin akabinde ailesiyle birlikte Fethiye’ye gelerek Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman Öğrenci Yurdu’nda kalan Prensip Yeşilkaya, 18 Haziran Pazar günü yaya geçidinden geçerken Y.Ç.İ.’nin kullandığı arabanın çarpması sonucu ömrünü yitirdi.

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi depremzede Prensip Yeşilkaya’ya çarpan arabanın şoförü Y.Ç.İ., Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları tarafından gözaltına alındı.

SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevke dilen şoför taksirle öldürme kabahati kuşkusuyla Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DÜN HAYATINI YİTİRDİ, BUGÜN DOĞUM GÜNÜYDÜ

Kazada hayatını yitiren Yeşilkaya’nın doğum tarihinin 19 Haziran 2008 olduğu öğrenildi. Doğum gününe 1 gün kala kazada hayatını yitiren Yeşilkaya’nın mevti ile ilgili olarak ortaya çıkan acı detay tüm sevenlerinin acısını ikiye katladı.

Yeşilkaya’dan geriye ise evvelki yıllarda çekilmiş doğum günü fotoğrafları kaldı.

OKUL ARKADAŞLARI YASTA

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi 9/B Yiyecek-İçecek Alanı öğrencisi depremzede Prensip Yeşilkaya’nın vefat haberi, öğretmenleri ve arkadaşlarını yasa boğdu. Okulun ve sınıfının sevilen öğrencisi Yeşilkaya’nın pek çok aktiflikte daima Türk Bayrağı taşıdığı için okulun toplumsal medya hesaplarında da ‘mekanın cennet olsun bayraktar kızımız’ notu paylaşıldı.

Doğum gününe 1 gün kala hayatını kaybeden Yeşilkaya’nın 20 Haziran Salı günü Hatay’da toprağa verileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir