İspanya’da gündem bir kez daha Arda Güler! Zidane ve Messi benzetmesi: ‘Hayran kaldılar’

Real Madrid’in bonuslarla birlikte 30 milyon euroya takımına kattığı Arda Güler, İspanya’da gündemden düşüyor.

GÜÇLÜ RAKİPLERE RAĞMEN VURGU YAPMIŞTI

Real Madrid’in orta alanında Tchouameni, Toni Kroos, Luka Modric, Camavinga, Valverde, Bellingham ve Ceballos üzere isimlerin yer alması Arda Güler’in alanda bulunacağı dakika konusunda soru işaretlerini ortaya çıkarmıştı.

Arda Güler, dönemi kiralık geçirme ihtimali için basın toplantısında “Birçok değerli oyuncumuz var. Rekabete hazırım. Lider ve hoca bunun kelam konusu olmadığını söyledi. Buraya oynamaya geldim. Madrid burada oynama talihin var diyorsa bunu reddetmek imkansız. Bir yere gitmemiz kelam konusu olmadığı söylendi. Burada kalıp oynamak istiyorum.” tabirlerini kullanmıştı.

‘EFSANE’ OLMAK İSTİYOR

Son olarak geçtiğimiz gün kulüp televizyonuna da konuşan Arda Güler, “Bu kulübün tarihine geçmek, efsane olmak istiyorum. Bu kulüp tarih boyunca birçok şampiyonluk kazandı. Kulübün kazandığı Avrupa kupalarını gördüm ve bunun inanılmaz bir his olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

İDMANLARDA BÜYÜLEDİ

Real Madrid’e yakın gazetelerinden Marca’dan Pablo Polo, Arda Güler’in yeni grubuyla geçirdiği üç günü tahlil etti.

TARAFTARI ÇABUCAK ETKİLEDİ

18 yaşındaki yıldız, idmanlar için tesise en erken gelip, en geç ayrılan isim oldu. Arda, idmandaki performansıyla da Carlo Ancelotti’yi bu dönem forma bahtı bulabileceğine ikna etti.

TAKIM ARKADAŞLARI ONA İNANIYOR

Onunla egzersize çıkan oyuncuların “O bir yıldız olmak için her şeye sahip” yorumlarını yaptığı kaydedilirken Arda’nın büyüme sürecinin devam ettiğine ve çok fazla çalışması gerektiği kuvvetli bir maratonun içine girdiğine yönelik konuşmaların yapıldığı belirtildi.

SÜRE TANINACAK

Arda Güler’in mevcut yeteneklerine ek olarak Real Madrid düzeyinde değişilmez oyuncu olabilmesi için tüm imkanların kullanılacağı ve sabırla bu gelişimi sağlayabilmesi için gerekli mühletin tanınacağı vurgulandı.

ANCELOTTI İLE BAĞ NASIL?

Ayrıca Arda’nın Ancelotti ile öğrenci – öğretmen ilişkisinin kısa sürede kurulduğu belirtilirken tecrübeli İtalyan hocanın takviyeleri sayesinde her geçen gün daha âlâ göründüğü bilgisi verildi.

ZIDANE VE MESSI BENZETMSİ

Haberde; Arda Güler’in Messi ve Zidane’a şu sözlerle benzetildi;

Zidane usulü bir dönüşle iki rakibini saf dışı bırakan ve akabinde sol ayağıyla yaptığı yumuşak bir dokunuşla kaleciyi ekarte eden Arda Güler’in yeteneklerini göstermesi fazla uzun sürmedi

Türk’ün yeteneklerini göstermesine bir idman yetti. Messi’yi anımsatan hareketler gösteriyor

A KADROSU MÜJDESİ

Milli yıldızın, yetenek geliştirme konusunda uzman bir kulüpte olduğunun altının çizildiği haberde önünün açık olduğu ve önümüzdeki dönem A Ekip’te yer alacağının kesin olduğu aktarıldı.

MANŞET: MADRID HAYRAN KALDI

Yazının yer aldığı Marca gazetesi, Arda Güler kapağıyla yayınlandı:

Güler’in yeteneği var. Madrid, Türk oyuncuya hayran kaldı. Futbolcu Valdebebas’taki birinci günlerinde parlıyor: Yıldız olmak için her şeye sahip

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir