Murat Kurum, ‘sosyal konutta’ temel atma tarihini açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Meskenim Birinci İş Yerim Projesi”ne ait toplumsal medyadan yaptığı paylaşıma ait, “Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu sözleri kullandı:

“Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz sıkıntı. Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın müsaadesiyle ekim ayı prestijiyle atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden iyi, uğurlu olsun”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirleri kullanmıştı:

“Son devirlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle maksadını Erdoğan. Ancak ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın bu türlü bir projeye gereksinimi var, politikler olarak, bu gereksinimi karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen tekrar git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir