Polisi şehit eden saldırganlar Avcılar cinayetinin şüphelileri çıktı

Silivri’de Komiser Yardımcısı Alim Nar’ı şehit eden şüphelilerin Avcılar’da işlenen Recep Esvet cinayetinin şüphelileri olduğu ortaya çıktı.

Polis takımlarınca uzun vakittir aranan Turan T., oğlu Nihat T. ve onların gizlenmesine yardım eden Can E. gözaltına alındı.

SAKLANDIKLARI KONUTA OPERASYON DÜZENLENDİ

Olay, 4 Eylül’de meydana geldi. Nihat T.’ye ait çay ocağı ve berber dükkanına bir arabayla gelen 4 kişi, işyeri sahibinin ismini söyleyerek, nerede olduğunu sordu. Gruptakilerden biri silah çekince, iş yeri sahibi Nihat T. silahla karşılık verdi. Silahlı çatışmada Recep Esvet hayatını kaybederken; Mehmet T., Murat Ç. ve Ayhan Davet Ç. yaralandı. Olayın akabinde şüpheliler Nihat T. ve babası Turan T. kayıplara karıştı.

3 KUŞKULU YAKALANDI

Zanlıların yakalanması için çalışmalarına devam eden Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, şüphelilerin Silivri’de bir adreste saklandığını belirledi.

Buraya operasyon düzenleyen polis, zanlıların kaldığı konutun kapısını çaldı. Kapıyı açan zanlılardan Nihat T., tabancayla kapıdaki komiser yardımcısı Alim Nar’a ateş etti. Ağır yaralanan Nar kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Meslektaşları şehit olan polis grupları, Nihat T., babası Turan T. ve onları saklayan Can E.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ediyor.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir