Uzayda ilk kez sinema filmi çekildi: Fragmanıyla şaşırtan ‘The Challenge’ yakında vizyonda!

Uzayda çekilmesi nedeniyle sinemaseverlerin merakla beklediği ‘The Challenge’ (Вызов) sinemasından imajlar geldi. Direktörlüğünü Rus Klim Shipenko’nun yaptığı sinema, Ukrayna savaşından evvel Rusya’da çekildi. The Challenge sinemasının en dikkat çeken yanı, sinemanın bir kısmının uzayda çekilmiş olması. Birinci defa sinema tutkunlarının karşısına çıkan fragmanıyla da dikkat çeken sinema, Rusya’nın yeni uzay sineması olarak sinema dünyasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Filmde gerçek bir kozmonot oynuyor

Film, cerrah Zhenya’nın Uzay İstasyonu’nu ziyaret etmesini ve Dünya’ya dönemediği için uzayda hapsolmuş hasta bir kozmonotun hayatını kurtarmak için verdiği çabayı bahis alıyor. Sinemada cerrah Zhenya’yı, Rus oyuncu Yulia Peresild canlandırıyor. Hasta rolünü ise gerçek hayatta kozmonot olan Oleg Novitskiy canlandırıyor. Ayrıyeten sinemada Milos Bikovich, Vladimir Mashkov, Anton Shkaplerov, Pyotr Dubrov, Elena Valyushkina, Varvara Volodina, Andrey Shchepochkin ve Alexander Baluev rol alıyor.

Yellow, Black and White stüdyosu ve Rusya’nın uzay ajansı Roscomos ile birlikte devlet denetimindeki bir TV kanalı olan Channel One Russia tarafından üretilen sinemanın üretimcileri The Challenge’ın büyük bütçeli bir imal olduğunu ve çekimlerin Rusya’da tamamlandığını belirtti. Nisan ayında Rusya’da gösterime girecek sinemanın diğer bir yerde beyazperdeye yansıyıp yansımayacağı şimdi açıklanmadı.

İlk defa 2020 yılının sonlarında açıklanan ve 2021 yılının Ekim ayında çekimleri tamamlanan The Challenge, 30 saatlik imaj kayıtları ile çekimleri tamamlandığında bir kere daha gündeme gelmişti.

Fragmanı yayında!

The Challenge sinemasının 3 dakikalık fragmanında, ISS içerisinde çekilen manzaralar yer alıyor.

Yönetmen ve oyuncuların, sinemanın çekimleri için Dünya’dan 400 kilometre uzaklıktaki istasyona seyahat ettiği aktarılıyor. Kalp ameliyatı için ISS’e gönderilen Zhenya’yı canlandıran oyuncu Peresild’in uzay seyahatine hazır olup olmadığını anlamak için tıbbi, ruhsal ve fizikî testlerden geçirildiği de savlar ortasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir