Yaza dümdüz bir karınla gireceksiniz! Bu kürü uygulayan Haziran’a kadar 9 kilo verecek

Yaz ayları yaklaşırken kilo vermek isteyenleri bir telaş aldı. Bilhassa de göbek yağlarını, basenlerini, kalça ve kollarındaki fazlalıkları eritmek isteyenler kilo vermenin pratik yollarını arıyor.

Ancak birtakım diyet reçetelerini uygulamak çok sıkıntı. Kimisinin materyallerini bulmak güç kimisi ile o kadar uzun müddet aç kalmak. Pekala şöyle kolay yoldan ancak süratli bir biçimde kilo vermemi sağlayacak diyet kürü yok mu diyenler için hazırladık.

Üstelik bu kür tansiyonu düşürdüğü için düşük tansiyon hastalarına önerilmeyen maydanoz limon kürü, yüksek tansiyon hastalarına ise şifa olacaktır.

Kolesterolü dengeleyerek kalp ve damar hastalıklarını önleyen maydanoz kürü sistemli tüketildiğinde tam bir kalp dostu olacaktır.

Yağları eriten faal içeriğiyle maydanoz kürü bu mevzuda kilo vermek isteyenlerin yardımcısı oluyor.

Maydanoz kürüyle 3 ayda 9 kilo vererek 15 cm incelmek ve göbek eritmek mümkün.

İşte İbrahim Saraçoğlu’nun maydanoz kürü…

NASIL YAPILIR?

Maydanoz kürünün yapılışı hayli kolaydır. Tek dikkat etmeniz gereken maydonoz, sarımsak ve limonun taze olmasına dikkat etmektir.

Maydanoz kürünün yapılışı:

Maydanozlar yıkanıp mutfak robotunda kıyılır. 1-2 dakika çalıştırarak yeterlice kıyılması sağlanır.

Küçük modüllere ayrılan maydanoz karışımına küçük küçük dilimlediğiniz bir diş sarımsak eklenir ve tekrar çalıştırılır.

Ardından limon suyu ve yarım bardak içme suyunu ekleyerek tekrar çalıştırılır ve uygunca karıştıktan sonra bir bardağa dökülür. Bu kadar kolay.

MAYDANOZ KÜRÜ NASIL UYGULANIR?

Peki sarımsaklı maydanoz kürü nasıl ve ne vakit tüketilmeli, kaç gün boyunca uygulanmalıdır?

Maydanoz kürü kesinlikle sabahları aç karnına alınmalıdır.

Maydanoz kürü her sabah taze olarak hazırlanmalıdır.

3 gün boyunca orta vermeden limon sarımsak ve maydanozla yapılan kür akabinde sarımsak gereçler ortasından çıkarılarak 3 gün daha devam etmelidir. Sonrasında tekrar sarımsak eklenerek 3 gün daha yapılmalı ve 9 gün tamamlanmalıdır.

Bu 9 günün akabinde 3 gün orta verilerek tekrar birebir döngü başlatılmalı ve 9 gün daha ortadaki 3 günü sarımsaksız olarak kür hazırlanmalı ve uygulanmalıdır.

Toplamda 21 günlük bir döngüyle süreç tamamlanmalıdır. Yıl içinde birkaç sefer tekrar edilen bu kürle yağ yakmak kolaylaşacaktır.

YAN TESİRLERİ VAR MI? KİMLER UZAK DURMALI?

Sarımsağın fazla tüketilmesi mide ağrıtabileceği için kür içinde 3 gün sarımsaksız olarak hazırlanmaktadır. Gebelerin bu kürü yapması uygun bir fikir değildir.

Düşük tansiyon hastalarına da tavsiye edilmemektedir. Gebe ve düşük tansiyondan şikayetçi olanların kürü yapmaması gerekmektedir.

MAYDANOZ LİMON KÜRÜNÜN YARARLARI NELERDİR?

Maydanoz limon kürü içeriğindeki vitaminler ve antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır.

Maydanoz kürü bağışıklık sistemini de güçlendirerek kış uzunluğu hastalıklardan virüslerden ve ziyanlı bakterilerden korunmayı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir