Ilgaz Belediyesi’nden Nefes Kesen Kurtarma Operasyonu


Çalışma ve projeleriyle adından söz ettiren Ilgaz Belediyesi her geçen gün güçlendirdiği araç filosundaki araçları etkin ve verimli bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ilgaz ilçesine, Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından kazandırılan hizmet araçları aktif olarak kullanılıyor.

Belediye envanterinde bulunan ve ileride kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi için önemli işler yapacak olan MOBİL VİNÇ de bugün nefes kesen bir kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.

Ilgaz’ın Fatih Mahallesi girişinde D100 KARAYOLU üzerinde park halindeyken freninin boşalması sonucu yol boşluğuna düşen kamyon, MOBİL VİNÇ ile ekipler öncülüğünde çekilerek kurtarıldı.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Belediyemiz envanterindeki eskimiş araçları yenilerken Ilgaz’ımızın gelecek vizyonuna uygun eklemeler yapmaya devam ediyoruz.

Ilgaz’ımız için VİZYON PROJELERİMİZ içinde olan ve ileride hayata geçirmeyi planladığımız ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için aktif olarak kullanılacağını öngördüğümüz MOBİL VİNÇ’i envanterimize kazandırmıştık. Bugün meydana gelen olayda bir kamyon yoldan çıkarak refüjden boşluğa düşmüştür. Gelen yardım çağrısı üzerine ekiplerimiz harekete geçmiş, MOBİL VİNÇ aracımız kurtarma işlemini gerçekleştirmiştir.

Gelecek vizyonu olarak envanterimize kattığımız aracın ilçemizde bu tür istenmeyen vakalarda da vatandaşlarımızın yanında ve ilçemizin hizmetinde olduğunu bu vesileyle buradan vurguluyorum. Maddi hasarlı kazada ölü ve yaralı olmadığı için Rabbime şükrediyorum. Araç sahibine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir